Skip links

Gromady zuchowe (6 - 10 lat)

Zuch to najmłodszy członek ZHP, należący do gromady zuchowej,  który ma nie mniej niż 6 i nie więcej niż 10 lat. Dla zucha kodeksem moralnym, przyjmowanym dosłownie, jest Prawo Zucha, które dzieci poznają na pierwszych zbiórkach i obligują się przestrzegać po złożeniu Obietnicy Zucha. Poprzez różnorodne, odpowiednio dobrane gry i zabawy zuchy nabierają dobrych nawyków, które powoli zaczynają tworzyć kręgosłup moralny małego człowieka. Wszystkie działania wychowawcze odbywają się pośrednio poprzez formę najbliższą dzieciom – zabawę. Wcielając się w doktorów, rycerzy czy czarodziejów dzieci jednocześnie przeżywają niezapomniane przygody i doskonale się bawią… Podczas zbiórek i innych przedsięwzięć gromady zuchy zdobywają sprawności i gwiazdki, które rozwijają ich zainteresowania i pomagają w zdobywaniu nowych umiejętności. Zuch, na którego mundurku pojawia się kolejny znaczek sprawności czy gwiazdka, czuje się dumny i dowartościowany, świadomy, że jest w czymś dobry i został za to doceniony. Kiedy rękawy mundurka powoli zaczną robić się za krótkie, a wszystkie zuchowe ścieżki okażą się dobrze znane to znak, że najwyższy czas, aby wkroczyć w szeregi harcerzy.

12 IGGZ “Leśna Gromada”

21 LGZ “Dzielne Delfinki”

99 IGZ  “Wilczki”

14 ZGZ “Małe Stopy”

 • pwd. Ewelina Kołcz
 • sobota
 • 11:00 – 12:00
 • Gminy Ośrodek Kultury
  Laseczno 39a
  14-211 Laseczno

Legenda

 • DRUŻYNOWY
 • E-MAIL
 • DZIEŃ SPOTKAŃ
 • GODZINA
 • MIEJSCE ZBIÓRKI
 • PROFIL FACEBOOK
🍪 Strona wykorzystuje ciasteczka