Wyprawa Wedrowników!

W ostatnią niedziele (31.01.16) wędrownicy z naszego hufca postanowili umilić sobie czas w ferie. Wykonali parę zadań związanych miedzy innymi z szyframi, rodzajami budowy ognisk, znaki patrolowe itp. Zwiedzili okolice Ząbrowa i zakończyli ogniskiem w Szymbarku zajadając się kiełbaskami !

 

12659837 954534624637740 508328505 n

Wigilia Hufca

19 Grudnia 2015 roku odbyła się wspólna wigilia całęgo Hufca Iława, dzieliliśmy się opłatkiem skłądając sobie zyczenia a także dziękowaliśmy sobie za spędzony razem ostatni rok! Były prezenty był uśmiech w wspólnym gronie harcerskim!

 

wigili

 

Delegacja po Betlejemskie Światełko Pokoju

15 grudnia wyruszyła z naszego Hufca Delegacja po odbiór Betlejemskiego Światełka pokoju.Wzieli oni udział w wigili Chorągwi W-M a także uroczytości przekazania.

 

 dsc0428

 

W skład delegacji wchodziły osoby : hm. Maciej Marciniak, Piotr Jakimowicz HO, Klaudia Zielińska, Weronika Zielińska i Zofia Dopichaj.

Inny niż wszystkie XII: "Weselny Klimat"

W miniony weekend, tj. 27-29.11.2015r. blisko sześćdziesięcioro zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Iława wzięło udział w rajdzie „INNY NIŻ WSZYSTKIE XII”: WESELNY KLIMAT” organizowany przez 10 GDWDH „Heweliusz” i PDW z Działdowa. Warto nadmienić, że na rajdzie wzięła udział 3 RDH „Nieprzemakalni” z Edynburga, gdzie obecnie działa druh Paweł Dągowski – harcerz z naszego hufca.  Jak wskazuje sama nazwa rajdu główną tematyką było wesele, a także 18-ste urodziny Heweliusza! Po apelu rozpoczynającym wzięliśmy udział w świeczkowisku, na którym obecni byli także „starsi” członkowie 10 GDWDH.

fot

 

Mieliśmy okazję poznać historię powstania, a także obejrzeć zdjęcia z dawnych lat. Następnie przeszliśmy do kolejnych zajęć programowych, tj. do wyboru Pana Młodej i Panny Młodej z każdej drużyny! Drużyny musiały pomóc swoim Parom Młodym w przygotowaniu odświętnego stroju z papieru toaletowego. Kolejnego dnia wyruszyliśmy w trasę, by odnaleźć zaginionego Pana Młodego, a Działdowo na tą sobotę zamieniło się w Las Vegas. Po powrocie i pysznym obiedzie nadszedł czas na przygotowywanie się do wesela – ozdabianie sali, nauką tańców, przyodziewaniem się w stroje weselne. O godzinie 17 zaczęło się wielkie wesele! Poprzez obdarowanie Pary Młodej prezentami (przygotowane z okazji 18-stych urodzin „Heweliusza”), ucztą weselną i tańcami! Po zabawie weselnej nie było jednak czasu na odpoczynek. Udaliśmy się bowiem na ognisko przygotowane przez 14 DDW BERG, gdzie odbyło się przekazanie zuchów do 20 IGDH „Żywioły”, przekazanie 25 LDSH im. phm. B. Grzymowicza – granatowy sznur druhnie Basi Jakubowskiej przekazała druhna Ola Kowalska, a także Zobowiązanie Instruktorskie druha Szymona Oleksów! W niedzielę odbył się apel kończący rajd. Drużyny z iławskiego hufca zdobyły wysokie miejsca w swoich pionach:

X LGGZ „Pracowite Pszczółki”  - I miejsce w kat. zuchowej
25 LDSH im. phm. B. Grzymowicza – I miejsce w kat. starszoharcerskiej
65 IWDH „Piorun” – I miejsce w kat. wędrowniczej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, druhnie Basi i druhowi Szymonowi,

a także dziękujemy druhnie Oli!

#ilawa_zhp #ZHP #scouts

Zjazd Zwykły Hufca - 24.10.2015

Wybraliśmy władze!
W dniu 24.10.2015r. w naszym hufcu odbył się Zjazd Zwykły Hufca. Zjazd dokonał wyboru władz Hufca. Komenda hufca: hm. Maciej Marciniak – Komendant, hm. Maria Marciniak – Zastępca Komendanta Hufca ds. Programowych, HO Piotr Jakimowicz – Skarbnik, pwd. Magdalena Kirzenkowska – Zastępca Komendanta ds. Pracy z Kadrą, phm. Robert Nowicki – członek komendy. Komisja Rewizyjna Hufca: phm. Adam Mańka – przewodniczący, pwd. Katarzyna Witkowska, pwd. Aleksandra Gacioch.

Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

 dsc0492

Podsumowanie - Piknik Harcerski

3 października w Gimnazjum Samorządowym nr 1 odbył sie Piknik Harcerski "W drodze po sztandar". Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji: aukcja, loteria fantowa, pyszne jedzenie, malowanie twarzy, wystepy artystyczne. Zebraliśmy 9.092 zł. To ogromny sukces! Z całego serca pragnemy podziękować wszystkm, którzy zaangażowali się w przygotowanie pikniku. Serdeczne podziękowania składamy Radzie Przyjaciół Harcerstwa na czele z Panią Aleksandrą Skubij. Wszystkim darczyńcom i sponsorom. Dziękujemy także Iławskiemu Centrum Kultury oraz wszystkim mediom. Wielkie podziękowania składamy także panu Mariuszowi Gołębiowskiemu za przeprowadzenie całej imprezy. A przede wszystkim dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Mamy nadzieję, że podobało się wszystkim. Czuwaj!

piknik1

Piknik Harcerski - W drodze po sztandar!

Komenda Hufca ZHP Iława i Rada Przyjaciół Harcerstwa ZHP Iława organizują w tym roku piknik którego głównym celem jest zebranie funduszy na nowy sztandar Hufca a także pokazaniu jak działają Harcerze w Iławie.

Odbędzie się on na terenie Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie.
Na pikniku przewidujemy Atrakcje takie jak:

- Kiełbasa z Grilla
- Smalec z ogórkami i chlebem
- Bigos
- Ciasta
- Gofry
- Kawa/Herbata
- Wata Cukrowa
- Ścianka Wspinaczkowa
- Motocykle
- Loteria fantowa
- Koncerty*
- Teatrzyk Zuchowy
- Malowanie twarzy
I wiele innych atrakcji które będą cały czas uaktualniane.


Koncerty* zagrają:
2 Grudziądzka Artystyczna Drużyna Harcerska "Gryf"
Perfeito z Działdowa


Śledź na bierząco informacje na temat festynu na naszym facebooku! 

Zapraszamy wszystkich chętnych Harcerzy i nie-Harcerzy. 

 

Nowa strona Hufca!


Po długim czasie wyczekiwania powstała na nowo strona Hufca ZHP Iława, w realizacji odnowienia strony podjął się Dh. Piotr Jakimowicz.Znajdziesz tu informacje na temat gdzie i kiedy poszczególne drużyny maja zbiórki, kontakt do ich drużynowych a także wiele innych informacji.


 

 

 63463

 

Podkategorie