Pomoc dla Jakuba!

 

"DZ"""""ffffffTeraz możecie uczynić to co jest głównym obowiązkiem skauta, mianowicie pomóc tym, co się znajdują w potrzebie, wszelkim sposobem jaki jest w waszej mocy." ~ Robert Baden-Powell

 

Zapraszamy do śledzenia akcji na fanpage'u Gimnazjum nr 1 

 

jkb

Rajd "Żuława Show" - 9-11 września 2016 r.

Nowy rok harcerski wystartował wraz z rajdem "Żuława Show" który odbył się w dniach 9-11 września 2016 r. na wyspie Wielka Żuława. Organizatorem rajdu była 65 Iławska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Piorun" na czele z komendantką dh. Dominiką Zielińską. Było nas ponad 130 osób, poznaliśmy nowe osoby, przeżyliśmy nowe przygody a wspomnienia do teraz nas trzymają. Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia!shzl

1 września - 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Dzień w którym dla każdego młodego człowieka oznacza nowy rok szkolny, nowe decyzje oraz wyzwania. Dla nas ten dzień oznacza także 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i pamięci poległych w tamtych czasach.

Jak co roku uczestniczyliśmy we mszy świętej jak i również apelu pamięci na cmentarzu przy parafii NPNMP w Iławie. W tym roku z inicjatywy dh. Mateusza Ćwiklaka, za co bardzo dziękujemy, odbyło się ognisko na którym w naszym wspólnym gronie rozmawialiśmy oraz przytaczaliśmy pamięć o tym co się działo, gdzie głównym przemyśleniem było "Co bym ja zrobił gdyby wybuchła wojna?" . 

1wrz77

72. Rocznica Powstania Warszawskiego

"Oddzielili cię, syneczku, od snów, co jak motyl drżą, haftowali ci, syneczku, smutne oczy rudą krwią, malowali krajobrazy w żółte ściegi pożóg, wyszywali wisielcami drzew płynące morze. Wyuczyli cię, syneczku, ziemi twej na pamięć, gdyś jej ścieżki powycinał żelaznymi łzami. Odchowali cię w ciemności, odkarmili bochnem trwóg, przemierzyłeś po omacku najwstydliwsze z ludzkich dróg. I wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc, i poczułeś, jak się jeży w dźwięku minut - zło. Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką. Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?" - Krzysztof Kamil Baczyński

 

Wczorajszego dnia (31.07.2016) Harcerze z Kisielic, 18 Grunwaldzka Druzyna Harcerska im. Szarych Szeregów, upamiętniła pamięć poległych w czasie powstania warszawskiego.

18pw

Zlot Grunwaldzki 2016 r.

W tym roku z naszego Hufca wyjechało ponad 70 harcerzy na grunwaldzkie pola aby przezyc swoją przygodę  i poznac harcerzy z całej Polski Liczmy że za rok pojedzie nas ponad setka. Warto wspomniec że druhny i druhowie z naszego hufca także pomagali przy organizacji zlotu  miedzy innymi nasz komendant hm. Maciej Marciniak był Kasztelanem gniazda W-M, Skarbnik Hufca pwd. Piotr Jakimowicz był Kwatermistrzem  Gniazda  W-M,, Z-ca komendanta ds. programowych hm. Maria Marciniak programowcem gniazda W-M, członkini KRH pwd. Aleksandra Gacioch Plastykiem Zlotu, phm. Adam Mańka Oboźnym gniazda W-M.  Dziękujemy organizatorom za tak wspaniałą i  niezapomnianą impreze!

 

PS: Gratulujemy pwd. Piotrowi Jakimowicz za wygraną w plebiscycie Wysokich Lotów Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej w kategori PR-Maker! 

 

zg16

Rajd Adventure - Podsumowanie

17-19  czerwca b.r. odbył się Rajd "Adventure Woda  +  Przygoda HAWAII EDITION  Vol.3"  Było dosyć wietrznie ale to nie odstraszyło naszych harcerzy! Dziękujemy 94 Iławskiej Wodnej Drużynie Wędrowniczej "Łatwopalni" a także 9 Iławskiej Druzynie Wędrowniczej "Kruk" za zorganizowanie świetnej zabawy.  Takiej hawajskiej zabawy dawno nie było!

hawiedt

Podkategorie