3 kwietnia 2017r. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Iławscy Harcerze uczestniczyli dziś na Iławskim niebieskim Marszu z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (ang. World Autism Awareness Day, WAAD) – święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 (A/RES/62/139) i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku.

Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Wizja i inicjatywy Jej Wysokości pomogły w realizacji praw dzieci niepełnosprawnych i ich społeczności, zarówno w państwach arabskich, jak i na całym świecie.

- Źródło Wikipedia

 

17758181 1455786757805956 7196336495163417457 o

Rajd DMB BHP

Czuwaj!

W weekend (17-19 luty 2017r.) wybraliśmy się do naszych przyjaciół z Grudziądza aby wspólnie obchodzić ważne święto dla każdego skauta na świecie.

22 Lutego w 1857r. urodził się pomysłodawca i założyciel ruchu skautowego Robert Baden-Powell. Z tej okazji każdy skaut i harcerz obchodzi wspólnie Dzień Myśli Braterskiej który jednoczy wszystkich na całym świecie.

Dziekujemy Druga Grudziądzka Artystyczna Drużyna Harcerska "Gryf"Wiercipięty Druga Grudziądzka Gromada Zuchowa, Grudziądzkiej Druzżynie "Szarża" i Grudziądzkiej Drużynie Wędrowniczej "Adventure" a także wszystkim zuchom i harcerzom z naszego hufca za dobrze spędzony czas!

 :)16992017 1417175875000378 5068177358790691734 o

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2017r.

W niedzielę 15 stycznia 2017r. Harcerze z naszego hufca brali udział w największej zbiórce pieniędzy w Polsce gdzie brało udział w niej ponad 120 tyś wolontariuszy z całej polski w tym harcerzy. W Iławskim sztabie na czele z panią Ewą Wiśniewską zebrano zostało około 29 tysięcy złotych z samej kwesty publicznej. Warto nadmienić że także harcerze z Lubawy oraz Kisielic także wspomagali organizację oraz zbierali pieniądze podczas 25 Finału w swoich miejscowościach.

Dziękujemy wszystkim tym którzy wspomogli akcję oraz otwierają swoje serca na pomoc bliźnim!

 

wosp17

Rajd Karnawałowy "Żywiołowe lata 70-te"

Od 6 do 8 stycznia odbył się Rajd Karnawałowy "Żywiołowe lata 70-te" zorganizowanym przez drużynę 20 Iławską Grunwaldzką Drużynę Harcerską "Żywioły". :)

Spędziliśmy cudowny czas w harcerskim gronie i jak sama nazwa wskazuje w klimacie lat 70-tych. Uczestniczyliśmy w przemarszu 3 króli wspomagając organizatorów, poznaliśmy kawałek historii na temat tamtejszych czasów poprzez gry i zabawy i poznaliśmy nowych przyjaciół na całe życie :D

Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia na harcerskim szlaku!

karn70

Rok 2017 !

nowyrok162

Dziękujemy wszystkim za ten wspólnie spędzony rok, wszystkiego co dobrego i harcerskiego na rok 2017 ! :D

Życzą zuchy i harcerze z Hufca ZHP Iława! :)

 

Wigilia 2016r.

21 grudnia 2016r. nasz hufiec wspólnie z władzami miasta i reprezentantami poszczególnych jednostek miasta spotkał się przy wigilijnym stole aby razem spędzić w tym świątecznym czasie i wspólnie podzielić się opłatkiem. Jednocześnie życzymy naszym zuchom i harcerzom wszystkiego co dobre, dobrej zabawy, rozwoju na drodze harcerskiej i spełnienia marzeń. Dziękujemy za to że jesteście z nami, dziękujemy także naszym przyjaciołom którzy nas wspierają!

wigi16

 

Delegacja po betlejemskie Światło Pokoju

14 grudnia 2016r. wyruszyła delegacja z naszego hufca na czele z komendantem Hm. Maciejem Marciniakiem po Betlejemskie Światlo Pokoju podczs uroczystości w Olsztynie. Światło można odebrać 24 grudnia (Wigilia) w Iławskich parafiach.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz,  w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.

Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.  Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.

 

Nieśmy ze sobą pokój! #ZHP #bsp16

bsp16

Rajd Mikołajkowy "W Fabryce u Świętego Mikołaja"

W ostatni weekend odbył się rajd harcerski zorganizowany przez Kadrę Zuchową Hufca ZHP Iława. Na rajdzie było nas ponad 130 osób, byli to harcerze i zuchy z Iławy, Kisielic, Lubawy oraz Działdowa. Na rajdzie bawiliśmy się przednio oraz dziękujemy kadrze biwaku za tan dobrze spędzony czas. :

Na rajdzie podczas Świeczkowska został odczytany rozkaz o zmianie drużynowego 19 Iławskiej Gromady Zuchowej "Niedźwiedzia Gromada". Dziękujemy Druhowi pwd. Szymonowi Oleksów za służbę, funkcję objęła druhna Julia Rypińska.
Kolejnym punktem jest nowo powstała drużyna, Próbna Iławska Drużyna Starszo-Harcerska "Wataha" gdzie na czele drużynowym został druh Eryk Waszkiewicz. Gratulujemy obojgu nowym drużynowym i życzymy samych sukcesów. 
Także warto wymienić że Druhna Aleksandra Gacioch ukończyła pozytywnie próbę i została mianowana na stopień Podharcmistrzyni! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju harcerskiego! :)

Dziękuejmy również Grupa SIM, PCK Iława za zabezpieczenie naszego rajdu! :D

 

#zhp #ilawa #mikołajki #rajd #harcerze #zuchy #polish #scouts

mikol16

Podkategorie