16 IGDH "Burza"

16 Iławska Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Burza”


Działamy od września 2009 roku. Pracujemy w 3 zastępach:

- dziewczęcy: „10 w skali Beauforta”

- chłopięcy: „Przechyły”

- patrol wędrowniczy „Sztorm”

Od 2010 roku jesteśmy Drużyną Grunwaldzką i co roku przystępujemy do współzawodnictwa Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich oraz uczestniczymy w Ogólnopolskim Zlocie Grunwaldzkim.

Nasi harcerze i harcerki uczestniczą we wszystkich imprezach hufcowych, niejednokrotnie pomagając w ich organizacji. Zainicjowaliśmy obchody Święta Flagi 2 maja oraz hufcową akcję sadzenia lasu. Bierzemy również udział w akcjach woluntarystycznych: „Podziel się posiłkiem”, WOŚP, obstawie Półmaratonu Iławskiego oraz w uroczystościach patriotycznych.

Zapraszamy do naszych szeregów młodzież w wieku 10-16 lat.

Mamy zbiórki w poniedziałki od godz. 16:45 do 18:00, w świetlicy SSP nr 3 w Iławie. Patrol „Sztorm” – we czwartki godz. 17:00 – 18:00 w harcówce ul. Jagiellończyka 16. Wspólne zbiórki całej drużyny odbywają się w ostatni poniedziałek miesiąca w świetlicy.


Kadra drużyny:

- drużynowa: hm. Maria Marciniak, Tel. 601 360 690

- przyboczni: pwd. Małgorzata Marciniak i ćwik Maksymilian Marciniak

- zastępowi: trop. Paulina Brzozowska, ćwik Hubert Nowicki, odkr. Eryk Waszkiewicz

- proporcowy: młodz. Igor Jankowski

Wspierają nas:
team1
team2
team3
team4
team5
team6
Back to Top