IV Hufcowy kurs zastępowych

kurspic

W ostatni weekend w niedaleko położnej wsi od Lubawy, odbył się już czwarty kurs zastępowych w naszym hufcu. Kurs był niczym szkoleniem dla młodego lidera, ponieważ poruszone treści były związane nie tylko z harcerskim życiem, ale również z ogólnymi informacjami, które nasi harcerze będą mogli wykorzystać m.in w szkole. Kursanci nauczyli się jak pisać konspekt zbiórki oraz plan pracy zastępu, czyli planowania długoterminowego. Nie zabrakło również systemu kar i nagród, obrzędowości i musztry harcerskiej . Harcerze po kursie nie będą mieli problemu ze znajomością struktury ZHP, regulaminowego umundurowania oraz dokumentów jakie każdy zastępowy musi uzupełniać. Na dodatek, prowadzący zaznajomili uczestników jaka jest rola zastępowego w drużynie, jak dbać o bezpieczeństwo na zbiórce, jakie są formy zbiórek i gdzie szukać pomysłów. Wszystko to dzięki instruktorkom , które poprowadziły zajęcia i podzieliły się swoimi wieloletnimi doświadczeniami.Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przeprowadzenie zajęć druhnom: pwd. Aleksandrze Gacioch, Barbarze Jakubowskiej oraz pwd. Joannie Pukalskiej z Hufca Nowe Miasto Lubawskie. Kurs został zorganizowany i przeprowadzony pod okiem zastępcy komendanta hufca ds. kształcenia oraz zarazem naszej drużynowej pwd. Magdaleny Kirzenkowskiej.
Bardzo serdecznie również dziękujemy dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Zajączkowie Pani Urszuli Zakreta, która udostępniła nam budynek na czas trwania kursu.

Wspierają nas:
team1
team2
team3
team4
team5
team6
Back to Top