Inny niż wszystkie XII: "Weselny Klimat"

W miniony weekend, tj. 27-29.11.2015r. blisko sześćdziesięcioro zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Iława wzięło udział w rajdzie „INNY NIŻ WSZYSTKIE XII”: WESELNY KLIMAT” organizowany przez 10 GDWDH „Heweliusz” i PDW z Działdowa. Warto nadmienić, że na rajdzie wzięła udział 3 RDH „Nieprzemakalni” z Edynburga, gdzie obecnie działa druh Paweł Dągowski – harcerz z naszego hufca.  Jak wskazuje sama nazwa rajdu główną tematyką było wesele, a także 18-ste urodziny Heweliusza! Po apelu rozpoczynającym wzięliśmy udział w świeczkowisku, na którym obecni byli także „starsi” członkowie 10 GDWDH.

fot

 

Mieliśmy okazję poznać historię powstania, a także obejrzeć zdjęcia z dawnych lat. Następnie przeszliśmy do kolejnych zajęć programowych, tj. do wyboru Pana Młodej i Panny Młodej z każdej drużyny! Drużyny musiały pomóc swoim Parom Młodym w przygotowaniu odświętnego stroju z papieru toaletowego. Kolejnego dnia wyruszyliśmy w trasę, by odnaleźć zaginionego Pana Młodego, a Działdowo na tą sobotę zamieniło się w Las Vegas. Po powrocie i pysznym obiedzie nadszedł czas na przygotowywanie się do wesela – ozdabianie sali, nauką tańców, przyodziewaniem się w stroje weselne. O godzinie 17 zaczęło się wielkie wesele! Poprzez obdarowanie Pary Młodej prezentami (przygotowane z okazji 18-stych urodzin „Heweliusza”), ucztą weselną i tańcami! Po zabawie weselnej nie było jednak czasu na odpoczynek. Udaliśmy się bowiem na ognisko przygotowane przez 14 DDW BERG, gdzie odbyło się przekazanie zuchów do 20 IGDH „Żywioły”, przekazanie 25 LDSH im. phm. B. Grzymowicza – granatowy sznur druhnie Basi Jakubowskiej przekazała druhna Ola Kowalska, a także Zobowiązanie Instruktorskie druha Szymona Oleksów! W niedzielę odbył się apel kończący rajd. Drużyny z iławskiego hufca zdobyły wysokie miejsca w swoich pionach:

X LGGZ „Pracowite Pszczółki”  - I miejsce w kat. zuchowej
25 LDSH im. phm. B. Grzymowicza – I miejsce w kat. starszoharcerskiej
65 IWDH „Piorun” – I miejsce w kat. wędrowniczej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, druhnie Basi i druhowi Szymonowi,

a także dziękujemy druhnie Oli!

#ilawa_zhp #ZHP #scouts

Wspierają nas:
team1
team2
team3
team4
team5
team6
Back to Top