72. Rocznica Powstania Warszawskiego

"Oddzielili cię, syneczku, od snów, co jak motyl drżą, haftowali ci, syneczku, smutne oczy rudą krwią, malowali krajobrazy w żółte ściegi pożóg, wyszywali wisielcami drzew płynące morze. Wyuczyli cię, syneczku, ziemi twej na pamięć, gdyś jej ścieżki powycinał żelaznymi łzami. Odchowali cię w ciemności, odkarmili bochnem trwóg, przemierzyłeś po omacku najwstydliwsze z ludzkich dróg. I wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc, i poczułeś, jak się jeży w dźwięku minut - zło. Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką. Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?" - Krzysztof Kamil Baczyński

 

Wczorajszego dnia (31.07.2016) Harcerze z Kisielic, 18 Grunwaldzka Druzyna Harcerska im. Szarych Szeregów, upamiętniła pamięć poległych w czasie powstania warszawskiego.

18pw

Wspierają nas:
team1
team2
team3
team4
team5
team6
Back to Top