Apel ku pamięci żołnierzy wyklętych

wyklpic

4 marca zorganizowaliśmy apel przy grobach nieznanych żołnierzy aby upamiętnić poświęcenie żołnierzy wyklętych którzy ceną swojego życia dążyli do niepodległości Polski przeciw komunistycznym władzom podporządkowanym ZSRR, , Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Cześć ich pamięci!

Imieniny Zucha!

imieniny zucha

29 lutego, co cztery lata każdy Zuch obchodzi swoje święto. Życzymy z tej okazji wszystkim Zuchom dużo przygód, zabawy i uśmiechu w gronie przyjaciół z gromady zaś Zuchmistrzyniom i Zuchmistrzom wielu pomysłów, odpowiedzialności i satysfakcji w pracy z tym najbardziej wymagającym ale tez najwdzięczniejszym pionem!

Życzy Komendant wraz z kadrą Hufca ZHP Iława.

DMB 2016, 800-lecie miasta Lubawa

W miniony weekend 19-21.02.2016, odbył się rajd z okazji Dnia myśli Braterskiej i 800-lecia miasta Lubawa. Rajd zorganizowała 25 Lubawska Druzyna Starszo Harcerska im. phm. Bronisława Grzymowicza. Była świetna zabwa, wszyscy powróciliśmy szczęsliwi do domu. Dziekujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas,  za wieczorne śpiewogranie, za uśmiechy i za to że jesteście!

 

 

Rajd DMB2016

pwd. Katarzyna Witkowska w 30-tce Niezwyczajnych

Druhna z naszego hufca pwd. Katarzyna Witkowska dostała się do finałowej 30-tki w plebiscycie Instruktorskim Niezwyczajni w kategorii wspierania rozwoju instruktorskiego drużynowych, jest jedyną kandydatką z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej !!

 

Aby oddać swój głos wystarczy wejść na stronę http://zhp.pl/niezwyczajni/ , wybrać jedną z 5 osób z jednej kategorii i kliknąć przycisk zagłosuj. Bardzo ważne jest potwierdzenie głosu poprzez wejście na podanego przez siebie maila i kliknąć link potwierdzający.


Członkini hufcowej komisji rewizyjnej. Posiada niezwyczajne umiejętności łączenia niezliczonej ilości spraw. Opiekun wielu prób na stopnie harcerskie. Motywuje swoich podopiecznych do działania, zaraża optymizmem i jest wsparciem dla każdego, kto go potrzebuje. Dba o rozwój instruktorski kadry swojego hufca. Zorganizowała warsztaty sukcesywnego radzenia sobie z problemami. Wspiera instruktorów w każdym momencie ich harcersiej drogi. Organizuje wiele przedsięwzięć dla wędrowników, dzięki którym kadra rozwija swoje umiejętności

 

Podziękujmy naszymi głosami druhnie Kasi za swoją pracę!

 

Każdego dnia blisko 10 000 instruktorów – wolontariuszy Związku Harcerstwa Polskiego wychowuje najmłodsze pokolenie Polaków w zgodzie z ideałami płynącymi z Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego. Plebiscyt Niezwyczajni to możliwość podziękowania tym, którzy wyróżniają się na tle innych – swoją pracą, pomysłami i zaangażowaniem. Piąta edycja plebiscytu dedykowana jest drużynowym i wszystkim, którzy dbają o ich rozwój.

12705202 10154639116739466 2969428269508452619 n

http://zhp.pl/niezwyczajni/

Żegnamy Hm. Halinę Olszko

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

 

Druhna Halinka, była wieloletnią instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego, na co dzień wspierającą środowisko Hufca Ostróda ZHP.
Pełniła wiele funkcji instruktorskich, do dziś była Przewodniczącą Komisji Stopni Instruktorskich w Hufcu Ostróda.

Druhna Halinka była również jedną ze współzałożycieli Ruchu Programowo-Metodycznego „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”.

Oddana wychowaniu dzieci i młodzieży, wieloletnia drużynowa, wychowawczyni wielu harcerskich pokoleń.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 3. lutego br. o godz. 12.00 w Kościele im. św. Franciszka z Asyżu w Ostródzie, różaniec odmawiany będzie w Kaplicy przy ul, Paderewskiego o godz. 11.00

 

Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ogłosił miesięczną żałobę. ROZKAZ

 

12644693 1058912707462158 710020598618595423 n

Wyprawa Wedrowników!

W ostatnią niedziele (31.01.16) wędrownicy z naszego hufca postanowili umilić sobie czas w ferie. Wykonali parę zadań związanych miedzy innymi z szyframi, rodzajami budowy ognisk, znaki patrolowe itp. Zwiedzili okolice Ząbrowa i zakończyli ogniskiem w Szymbarku zajadając się kiełbaskami !

 

12659837 954534624637740 508328505 n

Wigilia Hufca

19 Grudnia 2015 roku odbyła się wspólna wigilia całęgo Hufca Iława, dzieliliśmy się opłatkiem skłądając sobie zyczenia a także dziękowaliśmy sobie za spędzony razem ostatni rok! Były prezenty był uśmiech w wspólnym gronie harcerskim!

 

wigili

 

Delegacja po Betlejemskie Światełko Pokoju

15 grudnia wyruszyła z naszego Hufca Delegacja po odbiór Betlejemskiego Światełka pokoju.Wzieli oni udział w wigili Chorągwi W-M a także uroczytości przekazania.

 

 dsc0428

 

W skład delegacji wchodziły osoby : hm. Maciej Marciniak, Piotr Jakimowicz HO, Klaudia Zielińska, Weronika Zielińska i Zofia Dopichaj.

Podkategorie