DMB 2016, 800-lecie miasta Lubawa

W miniony weekend 19-21.02.2016, odbył się rajd z okazji Dnia myśli Braterskiej i 800-lecia miasta Lubawa. Rajd zorganizowała 25 Lubawska Druzyna Starszo Harcerska im. phm. Bronisława Grzymowicza. Była świetna zabwa, wszyscy powróciliśmy szczęsliwi do domu. Dziekujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas,  za wieczorne śpiewogranie, za uśmiechy i za to że jesteście!

 

 

Rajd DMB2016

pwd. Katarzyna Witkowska w 30-tce Niezwyczajnych

Druhna z naszego hufca pwd. Katarzyna Witkowska dostała się do finałowej 30-tki w plebiscycie Instruktorskim Niezwyczajni w kategorii wspierania rozwoju instruktorskiego drużynowych, jest jedyną kandydatką z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej !!

 

Aby oddać swój głos wystarczy wejść na stronę http://zhp.pl/niezwyczajni/ , wybrać jedną z 5 osób z jednej kategorii i kliknąć przycisk zagłosuj. Bardzo ważne jest potwierdzenie głosu poprzez wejście na podanego przez siebie maila i kliknąć link potwierdzający.


Członkini hufcowej komisji rewizyjnej. Posiada niezwyczajne umiejętności łączenia niezliczonej ilości spraw. Opiekun wielu prób na stopnie harcerskie. Motywuje swoich podopiecznych do działania, zaraża optymizmem i jest wsparciem dla każdego, kto go potrzebuje. Dba o rozwój instruktorski kadry swojego hufca. Zorganizowała warsztaty sukcesywnego radzenia sobie z problemami. Wspiera instruktorów w każdym momencie ich harcersiej drogi. Organizuje wiele przedsięwzięć dla wędrowników, dzięki którym kadra rozwija swoje umiejętności

 

Podziękujmy naszymi głosami druhnie Kasi za swoją pracę!

 

Każdego dnia blisko 10 000 instruktorów – wolontariuszy Związku Harcerstwa Polskiego wychowuje najmłodsze pokolenie Polaków w zgodzie z ideałami płynącymi z Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego. Plebiscyt Niezwyczajni to możliwość podziękowania tym, którzy wyróżniają się na tle innych – swoją pracą, pomysłami i zaangażowaniem. Piąta edycja plebiscytu dedykowana jest drużynowym i wszystkim, którzy dbają o ich rozwój.

12705202 10154639116739466 2969428269508452619 n

http://zhp.pl/niezwyczajni/

Żegnamy Hm. Halinę Olszko

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

 

Druhna Halinka, była wieloletnią instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego, na co dzień wspierającą środowisko Hufca Ostróda ZHP.
Pełniła wiele funkcji instruktorskich, do dziś była Przewodniczącą Komisji Stopni Instruktorskich w Hufcu Ostróda.

Druhna Halinka była również jedną ze współzałożycieli Ruchu Programowo-Metodycznego „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”.

Oddana wychowaniu dzieci i młodzieży, wieloletnia drużynowa, wychowawczyni wielu harcerskich pokoleń.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 3. lutego br. o godz. 12.00 w Kościele im. św. Franciszka z Asyżu w Ostródzie, różaniec odmawiany będzie w Kaplicy przy ul, Paderewskiego o godz. 11.00

 

Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ogłosił miesięczną żałobę. ROZKAZ

 

12644693 1058912707462158 710020598618595423 n

Wyprawa Wedrowników!

W ostatnią niedziele (31.01.16) wędrownicy z naszego hufca postanowili umilić sobie czas w ferie. Wykonali parę zadań związanych miedzy innymi z szyframi, rodzajami budowy ognisk, znaki patrolowe itp. Zwiedzili okolice Ząbrowa i zakończyli ogniskiem w Szymbarku zajadając się kiełbaskami !

 

12659837 954534624637740 508328505 n

Wigilia Hufca

19 Grudnia 2015 roku odbyła się wspólna wigilia całęgo Hufca Iława, dzieliliśmy się opłatkiem skłądając sobie zyczenia a także dziękowaliśmy sobie za spędzony razem ostatni rok! Były prezenty był uśmiech w wspólnym gronie harcerskim!

 

wigili

 

Delegacja po Betlejemskie Światełko Pokoju

15 grudnia wyruszyła z naszego Hufca Delegacja po odbiór Betlejemskiego Światełka pokoju.Wzieli oni udział w wigili Chorągwi W-M a także uroczytości przekazania.

 

 dsc0428

 

W skład delegacji wchodziły osoby : hm. Maciej Marciniak, Piotr Jakimowicz HO, Klaudia Zielińska, Weronika Zielińska i Zofia Dopichaj.

Inny niż wszystkie XII: "Weselny Klimat"

W miniony weekend, tj. 27-29.11.2015r. blisko sześćdziesięcioro zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Iława wzięło udział w rajdzie „INNY NIŻ WSZYSTKIE XII”: WESELNY KLIMAT” organizowany przez 10 GDWDH „Heweliusz” i PDW z Działdowa. Warto nadmienić, że na rajdzie wzięła udział 3 RDH „Nieprzemakalni” z Edynburga, gdzie obecnie działa druh Paweł Dągowski – harcerz z naszego hufca.  Jak wskazuje sama nazwa rajdu główną tematyką było wesele, a także 18-ste urodziny Heweliusza! Po apelu rozpoczynającym wzięliśmy udział w świeczkowisku, na którym obecni byli także „starsi” członkowie 10 GDWDH.

fot

 

Mieliśmy okazję poznać historię powstania, a także obejrzeć zdjęcia z dawnych lat. Następnie przeszliśmy do kolejnych zajęć programowych, tj. do wyboru Pana Młodej i Panny Młodej z każdej drużyny! Drużyny musiały pomóc swoim Parom Młodym w przygotowaniu odświętnego stroju z papieru toaletowego. Kolejnego dnia wyruszyliśmy w trasę, by odnaleźć zaginionego Pana Młodego, a Działdowo na tą sobotę zamieniło się w Las Vegas. Po powrocie i pysznym obiedzie nadszedł czas na przygotowywanie się do wesela – ozdabianie sali, nauką tańców, przyodziewaniem się w stroje weselne. O godzinie 17 zaczęło się wielkie wesele! Poprzez obdarowanie Pary Młodej prezentami (przygotowane z okazji 18-stych urodzin „Heweliusza”), ucztą weselną i tańcami! Po zabawie weselnej nie było jednak czasu na odpoczynek. Udaliśmy się bowiem na ognisko przygotowane przez 14 DDW BERG, gdzie odbyło się przekazanie zuchów do 20 IGDH „Żywioły”, przekazanie 25 LDSH im. phm. B. Grzymowicza – granatowy sznur druhnie Basi Jakubowskiej przekazała druhna Ola Kowalska, a także Zobowiązanie Instruktorskie druha Szymona Oleksów! W niedzielę odbył się apel kończący rajd. Drużyny z iławskiego hufca zdobyły wysokie miejsca w swoich pionach:

X LGGZ „Pracowite Pszczółki”  - I miejsce w kat. zuchowej
25 LDSH im. phm. B. Grzymowicza – I miejsce w kat. starszoharcerskiej
65 IWDH „Piorun” – I miejsce w kat. wędrowniczej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, druhnie Basi i druhowi Szymonowi,

a także dziękujemy druhnie Oli!

#ilawa_zhp #ZHP #scouts

Zjazd Zwykły Hufca - 24.10.2015

Wybraliśmy władze!
W dniu 24.10.2015r. w naszym hufcu odbył się Zjazd Zwykły Hufca. Zjazd dokonał wyboru władz Hufca. Komenda hufca: hm. Maciej Marciniak – Komendant, hm. Maria Marciniak – Zastępca Komendanta Hufca ds. Programowych, HO Piotr Jakimowicz – Skarbnik, pwd. Magdalena Kirzenkowska – Zastępca Komendanta ds. Pracy z Kadrą, phm. Robert Nowicki – członek komendy. Komisja Rewizyjna Hufca: phm. Adam Mańka – przewodniczący, pwd. Katarzyna Witkowska, pwd. Aleksandra Gacioch.

Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

 dsc0492

Podkategorie