Święto Konstytucji 3 maja

Część naszego hufca uczestniczyła w plenerowym pokazie historycznym zorganizowanym przez Iławskie Centrum Kultury.

IMG 7541

foto: Infoiława

2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

 Nasz hufiec zorganizował rodzinny festyn na którym dzieci i młodzież poznała historię polski poprzez gry i zabawy takie jak konkursy wiedzy, wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych a także przez harcerskie pląsy. Nie zabrakło także smacznej grochówki! Na sam koniec przemaszerowaliśmy z naszą parometrową flagą Polski!

 

Bez nazwy 1

Sztandar Nadany!

nadaniesztandaru

9 kwietnia (sobota) odbyły się uroczystości z okazji nadania nowego sztandaru dla Hufca ZHP Iława rozpoczynając mszą świętą, apelem na Starym Mieście, przemarszem i galą w kinoteatrze. Zaś już od piątku Iławscy harcerze wraz z przyjaciółmi z innych hufców biwakowało z okajzi tych uroczystości. Ponad 200 osób uczestniczyło w biwaku. Przyjezdni Harcerze mieli okazję poznać Iławę i uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez kadrę biwaku.W samych uroczytościach towarzyszyli wszyscy przedstawiciele lokalnej władzy samorządowej: Starosta Iławski Marek Polański, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Burmistrz Iławy Adam Żyliński. Nie zabrakło także Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie Macieja Jasińskiego i władz Chorągwi Warmińsko – Mazurskiej Hm. Jakuba Ziętego oraz Hm. Doroty Jeżowskiej-Olszewskiej. Wszyscyzłożyli na ręcę Komendantowi Hufca hm. Maciejowi Marciniakowi słowa uznania i gratulacje.

Uroczystości odbywały się rozpoczynjąc od mszy świętej w parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Następniew uroczystym apelu na placu Starego Miasta. Około godziny 12:00, po wspólnym przemarszu przez ulice miasta, rozpoczęła się gala w kinoteatrze "Pasja", podczas której uroczyście nadano przez władze chorągwi hufcowi nowy sztandar. Wręczano także statuetki instruktorom z Iławskiego hufca za ich pracę i poświęcony czas. Również do więkoszości sponsorów i rodziców harcerzy trafiły podziękowania za wsparcie iławskich harcerzy. Po zakończeniu uroczystości całą impreze uświetniła muzycznie Druga Grudziądzka Artystyczna Drużyna Harcerska "Gryf".

Dziękujemy wszystkim za przybycie i za wsparcie, zparaszamy do dołączenia do harcerskiego życia.

Czuwaj!

Wspierają nas:
team1
team2
team3
team4
team5
team6
Back to Top