Rajd Karnawałowy "Żywiołowe lata 70-te"

Od 6 do 8 stycznia odbył się Rajd Karnawałowy "Żywiołowe lata 70-te" zorganizowanym przez drużynę 20 Iławską Grunwaldzką Drużynę Harcerską "Żywioły". :)

Spędziliśmy cudowny czas w harcerskim gronie i jak sama nazwa wskazuje w klimacie lat 70-tych. Uczestniczyliśmy w przemarszu 3 króli wspomagając organizatorów, poznaliśmy kawałek historii na temat tamtejszych czasów poprzez gry i zabawy i poznaliśmy nowych przyjaciół na całe życie :D

Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia na harcerskim szlaku!

karn70

Rok 2017 !

nowyrok162

Dziękujemy wszystkim za ten wspólnie spędzony rok, wszystkiego co dobrego i harcerskiego na rok 2017 ! :D

Życzą zuchy i harcerze z Hufca ZHP Iława! :)

 

Wigilia 2016r.

21 grudnia 2016r. nasz hufiec wspólnie z władzami miasta i reprezentantami poszczególnych jednostek miasta spotkał się przy wigilijnym stole aby razem spędzić w tym świątecznym czasie i wspólnie podzielić się opłatkiem. Jednocześnie życzymy naszym zuchom i harcerzom wszystkiego co dobre, dobrej zabawy, rozwoju na drodze harcerskiej i spełnienia marzeń. Dziękujemy za to że jesteście z nami, dziękujemy także naszym przyjaciołom którzy nas wspierają!

wigi16

 

Delegacja po betlejemskie Światło Pokoju

14 grudnia 2016r. wyruszyła delegacja z naszego hufca na czele z komendantem Hm. Maciejem Marciniakiem po Betlejemskie Światlo Pokoju podczs uroczystości w Olsztynie. Światło można odebrać 24 grudnia (Wigilia) w Iławskich parafiach.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz,  w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.

Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.  Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.

 

Nieśmy ze sobą pokój! #ZHP #bsp16

bsp16

Rajd Mikołajkowy "W Fabryce u Świętego Mikołaja"

W ostatni weekend odbył się rajd harcerski zorganizowany przez Kadrę Zuchową Hufca ZHP Iława. Na rajdzie było nas ponad 130 osób, byli to harcerze i zuchy z Iławy, Kisielic, Lubawy oraz Działdowa. Na rajdzie bawiliśmy się przednio oraz dziękujemy kadrze biwaku za tan dobrze spędzony czas. :

Na rajdzie podczas Świeczkowska został odczytany rozkaz o zmianie drużynowego 19 Iławskiej Gromady Zuchowej "Niedźwiedzia Gromada". Dziękujemy Druhowi pwd. Szymonowi Oleksów za służbę, funkcję objęła druhna Julia Rypińska.
Kolejnym punktem jest nowo powstała drużyna, Próbna Iławska Drużyna Starszo-Harcerska "Wataha" gdzie na czele drużynowym został druh Eryk Waszkiewicz. Gratulujemy obojgu nowym drużynowym i życzymy samych sukcesów. 
Także warto wymienić że Druhna Aleksandra Gacioch ukończyła pozytywnie próbę i została mianowana na stopień Podharcmistrzyni! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju harcerskiego! :)

Dziękuejmy również Grupa SIM, PCK Iława za zabezpieczenie naszego rajdu! :D

 

#zhp #ilawa #mikołajki #rajd #harcerze #zuchy #polish #scouts

mikol16

Pomoc dla Jakuba!

 

"DZ"""""ffffffTeraz możecie uczynić to co jest głównym obowiązkiem skauta, mianowicie pomóc tym, co się znajdują w potrzebie, wszelkim sposobem jaki jest w waszej mocy." ~ Robert Baden-Powell

 

Zapraszamy do śledzenia akcji na fanpage'u Gimnazjum nr 1 

 

jkb

Rajd "Żuława Show" - 9-11 września 2016 r.

Nowy rok harcerski wystartował wraz z rajdem "Żuława Show" który odbył się w dniach 9-11 września 2016 r. na wyspie Wielka Żuława. Organizatorem rajdu była 65 Iławska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Piorun" na czele z komendantką dh. Dominiką Zielińską. Było nas ponad 130 osób, poznaliśmy nowe osoby, przeżyliśmy nowe przygody a wspomnienia do teraz nas trzymają. Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia!shzl

Podkategorie